hamburger icon
close menu icon
location icon Agencja Reklamowa Elbląg, ul.Saperów 10

Cztery skuteczne porady do prowadzenia sklepu internetowego.

image

Według najnowszych badań ponad 60% Polaków dokonuje zakupów przez sklepy internetowe. Trend ten z roku na rok przybiera na sile a obecne czasy jeszcze bardziej to przyśpieszają. Największa część rynku e-zakupów to branża elektroniczna, obuwie, ubrania oraz kosmetyki.

Stale zwiększające się współczynniki sprzedaży on-line dają pewną gwarancję, że jeśli otworzymy własny sklep i odpowiednio go pokierujemy to odniesiemy sukces. Czasy, w których żyjemy oraz pandemia Covid-19 bardzo mocno przyczyniły się do rozwoju sprzedaży on-line. Największą zaletą zakupów internetowych jest bezgotówkowa płatność oraz dostarczenie towaru do domu przez co oszczędzamy czas.

Sklep internetowy to przede wszystkim wiele zalet, prowadząc biznes w sieci nie jesteś zobowiązany do prowadzenia sklepu stacjonarnego i opłat z tym związanych. Nie ogranicza cię także lokalizacja, ulica, miasto czy nawet Państwo to tylko nazwa w polu formularza.

Jednak sam sklep internetowy to nie wszystko, aby go wypromować i trafić do potencjalnego Klienta musimy spełnić kilka warunków i zadbać o pewne detale. Poniżej przedstawię kilka skutecznych porad jak zwiększyć sprzedaż w waszym sklepie internetowym.

1) Content Marketing - wartościowe opisy produktów - jest to kluczowy element pozycjonowania oraz budowy wizerunku sklepu. Potencjalny klient trafiający na dany produkt powinien uzyskać wyczerpującą informację na temat tego produktu. Tworzone opisy powinny być unikatowe oraz zawierać kluczowe frazy.

2) Zdjęcia oraz materiały video - dokonując zakupów w sklepie internetowym, użytkownik nie ma możliwości dotknąć produktu a więc zadbaj o to aby zdjęcia były wysokiej jakości oraz pokaż produkt z kilku perspektyw. Jeżeli masz taką możliwość dodaj infografiki lub filmy video, według badań około 60% użytkowników woli obejrzeć film niż czytać opisy.

3) Intuicyjna budowa sklepu - user experience - zadbajcie o to aby wasze sklepy były przejrzyste i intuicyjne. Kluczowe mogą być, skuteczna wyszukiwarka produktów, filtrowanie wyników czy wybór zakresu poszukiwań

4) Media społecznościowe - wprowadzaj płatne kampanie lub posty sponsorowane na facebooku, linkuj do swoich produktów zdjęcia na instagramie. Buduj swoją markę w mediach społecznościowych za pomocą profilu firmowego. Przedstawiaj produkty, zachęcaj do dyskusji.

Zadbajcie o te cztery punkty a wasze sklepy internetowe będą bardziej atrakcyjne dla potencjalnego Klienta.

KONTAKT

Agencja Reklamowa Aktywwwni.pl
dialog icon Saperów 10
82-300 Elbląg
ar@aktywwwni.pl
clock icon poniedziałek - piątek 8:00-16:00
zadzwoń:
znajdź nas w mediach społecznościowych
Copyright © 2024 aktywwwni.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda